loading

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów.

Opel AutoŻoliborz, jako jeden z nielicznych autoryzowanych serwisów, oferuje profesjonalną, dynamiczną wymianę oleju w automatycznych skrzyniach biegów. Docenił to Tygodnik AutoŚwiat, wybierając właśnie nasz serwis do współpracy przy realizacji artykułu redakcyjnego dotyczącego dynamicznej wymiany oleju w skrzyni biegów.

Automatyczne skrzynie biegów stają się coraz częstszym wyposażeniem samochodów sprzedawanych w naszych salonach. Praktycznie 80% Opli Insignia Grand Sport i Insignia Sports Tourer, które sprzedaliśmy w ostatnim czasie, było wyposażone w taki rodzaj przekładni. Pozostałe modele w naszej ofercie, wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, również cieszą się znaczącym zainteresowaniem z Państwa strony, wliczając w to nawet Opla Corsę.

Olej w automatycznej skrzyni biegów podlega normalnemu procesowi zanieczyszczenia produktami współpracy elementów ciernych, a w szczególności procesowi starzenia.

JAK CZĘSTO ZMIENIASZ OLEJ W TWOJEJ AUTOMATYCZNEJ SKRZYNI BIEGÓW?

Statystyczne terminy zmiany oleju w automatycznych skrzyniach biegów.

PRAWIDŁOWA ODPOWIEDŹ NA TO PYTANIE: MINIMUM CO 60 000 km!

Wraz z wiekiem i przebiegiem samochodu zmieniają się właściwości smarne oleju, jego gęstość i lepkość, przez co automatyczna skrzynia biegów ulega przyspieszonemu zużyciu.

JAKIE SĄ ZALETY DYNAMICZNEJ WYMIANY W STOSUNKU DO STATYCZNEJ WYMIANY OLEJU W AUTOMATYCZNEJ SKRZYNI BIEGÓW?

  • DYNAMICZNA WYMIANA polega na podłączeniu specjalistycznego urządzenia w obieg oleju skrzyni biegów i przetłoczeniu całego oleju w układzie za pomocą urządzenia. Dodatkowo, w trakcie wymiany używany jest specjalny środek, który wspomaga oczyszczenie układu. Wraz ze starym olejem ze skrzyni usuwane są zanieczyszczenia, które mogłyby zatkać elektrozawory w przekładni. Skuteczność wymiany oleju tą metodą sięga do 100%, a ryzyko wystąpienia awarii automatycznej skrzyni biegów znacząco maleje.
  • STATYCZNA WYMIANA polega na odkręceniu korka spustowego w skrzyni biegów, spuszczeniu oleju z układu i uzupełnieniu go nowym olejem. Skuteczność wymiany oleju tą metodą waha się pomiędzy 30 a 50%. Oznacza to, że nawet 70 % przepracowanego oleju pozostaje nadal w skrzyni biegów!


JAK PRZEBIEGA DYNAMICZNA WYMIANA OLEJU W AUTOMATYCZNEJ SKRZYNI BIEGÓW W NASZYM SERWISIE?

Państwa samochód wjeżdża o umówionej godzinie na dedykowane stanowisko serwisowe. Nasz technik podłącza Państwa samochód do profesjonalnej maszyny serwisowej, dzięki której operacja wymiany przebiegnie szybko i sprawnie. Przepracowany olej podlega ekologicznej utylizacji, tak jak wszystkie płyny eksploatacyjne, które wymieniamy w Państwa samochodach. Cała operacja przebiega w obiegu zamkniętym.

  1. Nowy olej jest wtłaczany pod ciśnieniem do automatycznej skrzyni biegów, stary olej trafia do utylizacji.
  2. Następuje stopniowa wymiana oleju, co widać na poniższym zdjęciu.
  3. Po zakończonej operacji widać wyraźnie, że olej w skrzyni biegów jest identyczny ze świeżym, prosto z opakowania.


Na zakończenie wizyty w naszym Autoryzowanym Serwisie Opel, każdy z Państwa dostanie próbkę oleju z przed i po wymianie. Dzięki temu będą Państwo mogli sami ocenić zasadność przeprowadzonej operacji.


Do góry