loading
  • Integralność koncepcji bezpieczeństwa w Grandlandzie X potwierdzona w testach zderzeniowych Euro NCAP
  • Opcjonalne systemy automatycznego hamowania awaryjnego (AEB) i wykrywania senności  kierowcy (DDS)
  • OnStar — „anioł stróż” zapewniający dodatkowy spokój

Rüsselsheim. W najnowszym opublikowanym dzisiaj rankingu bezpieczeństwa niezależnej organizacji konsumenckiej Euro NCAP, Nowy Opel Grandland X otrzymał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek. Wynik uzyskany przez crossovera Opla jest oparty na wysokich notach w każdej z ocenianych kategorii: ochronie dorosłych pasażerów, ochronie dzieci, ochronie pieszych i systemów podnoszących bezpieczeństwo.

Euro NCAP przetestowała także opcjonalny system automatycznego hamowania awaryjnego (AEB) z funkcją wykrywania pieszych, stanowiący uzupełnienie standardowego wyposażenia z zakresu bezpieczeństwa. Zdaniem ekspertów organizacji system ten doskonale sprawdził się w testach.

Poza wyżej wspomnianym układem, Opel Grandland X udostępnia szeroką gamę nowoczesnych systemów wspomagających kierowcę w prowadzeniu pojazdu oraz zwiększających poziom bezpieczeństwa. Należy do nich system wykrywania senności kierowcy (DDS), monitorujący oznaki zmęczenia kierowcy i przypominający prowadzącemu pojazd o niezbędnych dla odpoczynku regularnych przerwach podczas długiej podróży. Nowy model w rodzinie X Opla, wkraczający do mocno obsadzonego segmentu samochodów sportowo-użytkowych, może być wyposażony m.in. w reflektory adaptacyjne AFL w technologii LED, dostosowujące wiązkę świetlną do sytuacji na drodze, zapewniając optymalną widoczność, bez efektu oślepiania innych kierowców.

O bezpieczeństwo, spokój i komfort kierowcy Grandlanda X dba również OnStar1. Ten osobisty opiekun kierowcy zapewnia dostęp do szerokiej gamy rozwiązań i usług mobilnych, takich jak pomoc w przypadku kradzieży pojazdu czy całodobowa usługa połączenia alarmowego. Opiekun OnStar może nie tylko, w razie potrzeby, wezwać odpowiednie służby ratunkowe, ale również pomóc zmęczonemu podróżą kierowcy w wyszukaniu dogodnego miejsca parkingowego2 lub w rezerwacji pokoju w hotelu3.1 Poprawne działanie systemu OnStar wymaga jego uprzedniej aktywacji, posiadania elektronicznego konta w ramach OnStar Europe Ltd., a także akceptacji Warunków Użytkowania. Funkcjonowanie systemu OnStar zależy od dostępności sygnału sieci bezprzewodowych oraz systemów lokalizacji satelitarnej. Korzystanie z OnStar po upływie darmowego okresu próbnego użytkowania podlega opłacie abonamentowej. Pakiet usług OnStar w ramach abonamentu może różnić się od pakietu dostępnego podczas darmowego okresu próbnego. Więcej informacji dotyczących dostępności i opłat znajdziesz na www.onstar.pl lub u Dealerów marki Opel.
2 Za pośrednictwem serwisu Parkopedia.com. Usługa obejmuje wyłącznie parkingi zgłoszone w serwisie Parkopedia. Informacja o dostępności wolnych miejsc aktualna w chwili kontaktu z opiekunem OnStar.
3 Opiekun OnStar, w imieniu kierowcy, może dokonać rezerwacji hotelu za pośrednictwem serwisu booking.com, zgodnie z ogólnymi warunkami handlowymi i polityką prywatności, dostępnymi na www.booking.com, oraz regulaminem świadczenia usług obowiązującym w wybranym hotelu. Opiekun OnStar służy wyłącznie pomocą w rezerwacji hotelu i nie jest odpowiedzialny za jakość usług świadczonych przez booking.com i wybrany hotel. Skorzystanie z usługi wiąże się z podaniem adresu e-mail i numeru karty kredytowej.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Do góry