loading

 

  • „Pod prąd” cykl rozmów o ważnych kwestiach dotyczących przyszłości motoryzacji oraz innych ważnych dziedzin naszego życia z udziałem gości specjalnych
  • Nadchodzi elektromobilność: elektryfikacja całej gamy modelowej Opla do 2024 roku

 

Warszawa. W ramach rozpoczynającej się kampanii reklamowej, promującej modele elektryczne Opla – hybrydowego SUV-a plug-in Grandlanda X Hybrid i Hybrid4 oraz w pełni elektrycznej Corsy-e, niemiecka marka przygotowała serię interesujących podcastów z udziałem Marcina Dorocińskiego, ambasadora marki znanego z troski o klimat, środowisko naturalne i zwierzęta, oraz jego gości specjalnych, reprezentujących zróżnicowane dziedziny życia: rapera i współzałożyciela legendarnej grupy Molesta Piotra „Vienia” Więcławskiego, profesora nauk biologicznych Piotra Skubały, prezesa Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych Marcina Korolca i eko-aktywistki Pauliny Górskiej.

„Przygotowana przez markę Opel specjalna seria podcastów ma na celu zachęcenie nas wszystkich do życia bardziej ekologicznie świadomego, a także do korzystania z nowoczesnych, zielonych technologii, dzięki którym każdy może ograniczyć swój ślad węglowy.” – mówi Jacek Górski, dyrektor generalny marki Opel w Polsce. „Opel to marka, która odważnie kroczy w kierunku elektromobilności oraz czyni ją prostą, przyjazną i przystępną. Już do końca przyszłego roku Opel będzie miał aż dziewięć zelektryfikowanych pojazdów w najważniejszych segmentach rynku, a cała gama marki zostanie zelektryfikowana do końca 2024 roku.” – dodaje Górski.

„Jazda samochodami elektrycznymi to niesamowita przyjemność połączona z troską o środowisko. Dzięki marce Opel, która oferuje nowoczesne technologie dostępne dla szerokiej grupy odbiorców, teraz praktycznie każdy ma szansę na wprowadzenie do swojego życia zmian, które pozytywnie wpłyną na otaczający nas świat. Elektromobilność jest z pewnością jedną z nich.” – powiedział Marcin Dorociński.

W czasie czteroodcinkowego cyklu Marcin Dorociński wraz ze swoimi gośćmi będzie zastanawiał się, co należy zrobić, żeby uratować świat i jak się do tego zabrać. Wspólnie porozmawiają m.in. o dobrych i złych nawykach, o konsumpcjonizmie, o tym jaki wpływ na środowisko ma nasza dieta oraz o przyszłości motoryzacji, bez której trudno wyobrazić sobie nasze codzienne życie. Akcji towarzyszy specjalnie przygotowany spot, zachęcający do odsłuchania serii podcastów.

W pierwszym z serii odcinków, zatytułowanym „Kto jeśli nie TY”, Marcin Dorociński rozmawia z raperem Piotrem „Vienio” Więcławskim, który z buntownika stał się eko–działaczem, człowiekiem, który troszczy się o otaczający go świat. W tym odcinku porozmawiają o plastiku, zdrowym odżywianiu, wegetarianizmie. Ponadto dowiemy się również, jak skutecznie przekonywać i dlaczego warto zacząć od przekonywania siebie.

„Ładujemy się w przyszłość” to tytuł drugiego odcinka, w którym będzie mowa o samochodach elektrycznych oraz mitach krążących na ich temat. Marcin Korolec, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych nie tylko pomoże rozwiać stereotypy dotyczące samochodów elektrycznych, ale również opowie dokąd pędzą nowe trendy motoryzacyjne i odpowie na pytania takie jak: Czy można ładować samochód elektryczny w deszczu? Czy są możliwe długie dystanse w trybie elektrycznym? Czy taki zakup się opłaca? Czego się jeszcze boją Polacy?

Trzeci odcinek z serii zatytułowany „Dobry klimat na zmiany” postara się odpowiedzieć na pytanie czy nie jest za późno na ratowanie świata? W poszukiwaniu odpowiedzi pomoże nam Piotr Skubała, profesor nauk biologicznych, etyk środowiskowy, ekolog i aktywista. Profesor powie dlaczego trzeba się spieszyć, a także pomoże zrozumieć, co kryje się za terminem ślad węglowy i jak wprowadzać na co dzień zmiany, które są w zasięgu ręki każdego z nas.

Społeczeństwo wychowane w świecie, gdzie kluczowa jest konsumpcja, powinno zacząć szukać sposobu, aby posiadać rzeczy bardziej świadomie, korzystać z sensownych alternatyw. Na ten temat Marcin Dorociński będzie rozmawiał w ostatnim odcinku „Konsumpcja na biegu wstecznym” z Pauliną Górską, eko-blogerką i orędowniczką świadomych zmian, która wytłumaczy nam, czemu „no waste” jest niedoścignioną utopią, ale już termin „less waste” może stosować każdy z nas. Poznamy także patenty na uporządkowane życie – począwszy od własnej szafy, a skończywszy na odpadach.

Podcasty można odsłuchać na stronie www.zyjpodprad.pl oraz między innymi na platformach: Soundcloud, Spotify oraz Youtube. Ponadto serii podcastów towarzyszy kampania promocyjna w kinach, radio oraz Internecie.

Gośce specjalni:

Piotr Vienio Więcławski – polski raper, kiedyś kojarzony tylko z działalnością muzyczną, dziś oprócz pisania tekstów, produkowania muzyki i występowania na scenie, angażuje się w tematy ekologii, reżyseruje klipy, pracuje jako dziennikarz, podróżuje po świecie, prowadząc swój własny program „coolturyści“. Znany jest przede wszystkim z wieloletnich występów w grupie hip-hopowej Molesta Ewenement, której był współzałożycielem. Na koncie ma 12 albumów studyjnych z czego 5 stanowi kolaboracja w grupie Molesta. Wydał cztery albumy solowe jako niezależny artysta.

Marcin Korolec – dyrektor Instytutu Zielonej Gospodarki, Prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych, członek Rad Nadzorczych Meva Energy, InnoEnergy, Transport and Environment. Prawnik. Od listopada 2013 do listopada 2015 roku był Pełnomocnikiem Rządu do spraw polityki klimatycznej, w latach 2011-2013 pełnił funkcję Ministra Środowiska oraz Wiceministra Gospodarki, w latach 2005-2011 reprezentował Polskę podczas ponad 150 posiedzeń Rady Ministrów UE ds. Środowiska, Handlu, Konkurencyjności i Energii.

Prof. dr hab. Piotr Skubała – profesor nauk biologicznych Uniwersytetu Śląskiego, ekolog, akarolog (zajmuje się ekologią i systematyką roztoczy Oribatida), autor wielu publikacji naukowych, etyk środowiskowy, edukator ekologiczny, działacz na rzecz ochrony przyrody; aktywista klimatyczny, lider Climate Reality, „ethic expert” w Komisji Europejskiej w Brukseli (program HORIZON 2020), członek komisji ds. GMO i GMM przy Ministrze Środowiska (2014-2019), współorganizator Festiwalu Kultury Ekologicznej „Zielono Mi”, organizator i współprowadzący spotkania Klubu Myśli Ekologicznej.

Paulina Górska – socjolożka, promotorka ekologicznego stylu życia, ekoaktywistka, pasjonatka CSR. Prowadzi w mediach społecznościowych popularne profile @eko.paulinagorska. Autorka bloga paulinagorska.com. Prelegentka na konferencjach dotyczących zrównoważonego stylu życia. Prowadzi prezentacje w temacie ekologicznej transformacji życia oraz w obszarze świadomości problemów ekologicznych na świecie dla przedsiębiorstw, samorządów, instytucji. Na co dzień mama Apolonii i Gai.

Za kampanię odpowiadają:

Koncept: Mediacom Warszawa & Papaya Films

Produkcja spotu promocyjnego: Papaya Films

Produkcja podcastów: Papaya Films & Ztudio i burza

Produkcja materiałów promujących w radio i Internecie oraz POS: OS3

Produkcja platformy żyjpodprąd.pl: Wirtualna Polska

Komunikacja w Social Media: Digital Kingdom  

Zakup mediów: Mediacom Warszawa

 

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Do góry